2018 оны 11 сарын 16 17:54 минут.

Соёлын биет бус өвийн өвлөн уламжлагч Говьсүмбэр аймгийн Сүмбэр сумын 4-р багийн иргэн Д.Отгонгэрэл-г Боржигин өв музейн хамт олон хүлээн авч уулзалт ярилцлага хийлээ. Энэхүү сургалтаар түүний бүтээлүүдтэй танилцсан бөгөөд музейн ажилчдад дээс томох аргыг зааж сургасан бөгөөд ” Тэмээний тохош, ботгоны ногт”-ыг музейд бэлэглэлээ. Ховордож байгаа монгол ахуйн арга ухааныг уламжлаад зогсохгүй үр хүүхдэдээ заан сургаж, олон тэмцээн уралдаанд оролцож нутаг орныхоо нэрийг гаргаж байгаа танд музейн нэрийн өмнөөс амжилтын дээдийг хүсье ээ.

2018 оны 09 сарын 30-ны өдөр “Говийн дөрвөн аймгийн залуучуудын чуулга уулзалт” -Боржигин өв өв музейд зохион байгуулагдлаа.
018.10.03 Боржигин өв музейн захирал А.Ундармаа- Анхны тусламжыг хэрхэн үзүүлэх талаар, тайлбарлагч Б.Чойдаш гамшгаас хамгаалах төлөвлөгөөг танилцуулсан дотоод сургалтыг явууллаа