2019 оны 05 сарын 30 22:02 минут.

2019.05.01 Говьсүмбэр аймгийн Боржигин өв музей-ээс санаачилсан ” Соёлын биет бус өвийн өвлөн уламжлагчдын анхдугаар зөвлөгөөн ” -г аймгийн ЗДТГ, БСУГ, Шивээговь сумын соёлын төв, Баянтал сумын соёлын төв нар хамтран амжилттай зохион байгууллаа.

Аймгийн музей нь соёлын биет болон биет бус өв түүнийг эрэн сурвалжлах, нээн илрүүлэх, бүртгэн баримтжуулах, хадгалан хамгаалах, өвлүүлэн уламжлуулах ажилд ихээхэн анхаарал хандуулж өвлөн уламжлагч, иргэдтэй ойр ажилдаг байгууллага билээ. Үүнийхээ хүрээнд хэдэн жил бүртгэн баримтжуулсан өвлөн уламжлагчдаа нэгэн дор цуглуулж чадлаа.
Тус өдөр Говьсүмбэр аймагт анх удаа 250 гаруй өвлөн уламжлагчид хуран чуулж санаа бодлоо илэрхийлж, дуу хоолойгоо нэгтгэлээ.

“Урлах томьёо” үзэсгэлэн Боржигин өв музейд дэглэгдлээ
Боржигин өв музей, Аймгийн ахмадын хороотой хамтран ахмадуудын дунд “ӨВ СОЁЛОО ДЭЛГЭРҮҮЛЭГЧ БУУРЛУУД” аяныг амжилттай зохион байгууллаа.