2018 оны 12 сарын 02 18:54 минут.

“ Монгол адуун соёл- нүүдэлчид ” үзэсгэлэнд Сүмбэр, Шивээговь, Баянтал сумын нийт 21 малчдын гар дээр уламжлагдан хадгалагдаж байгаа 71 ширхэг адуун соёлтой холбогдох эд зүйлсийг олон нийтэд дэлгэн үзүүлсэн нь оролцогч нарын болоод үзэгчдийн таашаалд нийцэн талархал хүлээв.Үзэсгэлэнг нийт 300 гаруй насанд хүрэгчид 70 гаруй хүүхэд үзэж сонирхов.

Соёлын орон зай ” Тогтвортой хөгжил- өв ба музей” эрдэм шинжилгээний хуралд эрдэм шинжилгээний ажилтан Б.Лхагвамаа, бүртгэл мэдээллийн санч Д.Өлзийбаяр нар оролцлоо.
Говьсүмбэр аймгийн “Боржигин өв” музейгээс санаачлан зохион байгуулсан “Боржигин ум марзай” ЭШБага хурал болон “Монгол адуун соёл- Нүүдэлчид” үзэсгэлэнг амжилттай зохион байгууллаа. Нийт оролцсон болон зохион байгуулсан хамт олондоо бүгдэд нь талархалаа