2018 оны 12 сарын 04 01:02 минут.

Говьсүмбэр аймгийн “Боржигин өв” музейгээс санаачлан зохион байгуулсан “Боржигин ум марзай” ЭШБага хурал болон “Монгол адуун соёл- Нүүдэлчид” үзэсгэлэнг амжилттай зохион байгууллаа. Нийт оролцсон болон зохион байгуулсан хамт олондоо бүгдэд нь талархалаа

“ Монгол адуун соёл- нүүдэлчид ” үзэсгэлэнд Сүмбэр, Шивээговь, Баянтал сумын нийт 21 малчдын гар дээр уламжлагдан хадгалагдаж байгаа 71 ширхэг адуун соёлтой холбогдох эд зүйлсийг олон нийтэд дэлгэн үзүүлсэн нь оролцогч нарын болоод үзэгчдийн таашаалд нийцэн талархал хүлээв.Үзэсгэлэнг нийт 300 гаруй насанд хүрэгчид 70 гаруй хүүхэд үзэж сонирхов.
Сүмбэр сумын 5-р цэцэрлэгийн Золзаяа багштай өхөөрдөм хөөрхөн хүүхэд багачууд маань Музей үзэж, Морь уралдуулж тоглолоо. Өв соёлыг хүүхдүүдэд таниулан түгээж байгаа багшид нь ажлын амжилт хүсье.