2019 оны 05 сарын 30 19:03 минут.

Боржигин өв музей, Аймгийн ахмадын хороотой хамтран ахмадуудын дунд “ӨВ СОЁЛОО ДЭЛГЭРҮҮЛЭГЧ БУУРЛУУД” аяныг амжилттай зохион байгууллаа.

Хамтран ажилласан Аймгийн ахмадын хороо, оролцогч ахмадууддаа баярлалаа.
Аяныг ивээн тэтгэсэн Скайтелийн Говьсүмбэр аймаг дахь салбар, Миг даатгалын Сүмбэр салбарын хамт олондоо талархал илэрхийлэе.

2019.05.01 Говьсүмбэр аймгийн Боржигин өв музей-ээс санаачилсан ” Соёлын биет бус өвийн өвлөн уламжлагчдын анхдугаар зөвлөгөөн ” -г аймгийн ЗДТГ, БСУГ, Шивээговь сумын соёлын төв, Баянтал сумын соёлын төв нар хамтран амжилттай зохион байгууллаа.
“Боржигин өв” музейн үзэсгэлэнгийн танхимд Говьсүмбэр аймгийн Хөгжлийн бэрхшээлтэй иргэдийн “Өөдрөг зөвлөл ” холбооны гишүүд Гар урлалын үзэсгэлэн гаргалаа та бүхнийг хүрэлцэн ирж үзэхийг урьж байна.Үзэсгэлэн 05 дугаар сарын 26 ны өдрийг дуустал гарна.