2021 оны 01 сарын 19 09:18 минут.

Боржигин өв музейн хамт олон 2020 оны 10 сарын 29-31 ний өдрүүдэд Занабазарын нэрэмжит дүрслэх урлагийн музей, Байгалийн түүхийн музей, Монгол цэргийн музей, Богд хааны ордон музейнүүдээс VR технолого, вертуалль музей, музейн үзүүлэг дэглэлт, музейн тайлбаруудын талаар туршлага судалалаа элэгсэг дотноор хүлээн авч туршлагаа харамгүй хуваалцсан музейнүүддээ баярлалаа.

2020 оны 09-р сарын 23-с 10-р сарын 14-ний хооронд Ерөнхий боловсролын сургуулийн 6-7-р ангийн сурагчдын дунд зохион байгуулсан Монгол наадгай тэмцээнийг Үйчүүр, шагай шүүрэх төрлөөр амжилттай зохион байгууллаа. Тус тэмцээнд нийт 14 багийн 42 сурагч оролцсон. Тэргүүн байранд: V сургуулийн 6б ангийн Д.Зүмбэрэл, Б.Цэлмэг, Б.Анубилэг, Дэд байранд; II сургуулийн 7а ангийн Н.Хонгорзул, Г.Энхмаа, Б.Мичидмаа, гуравт; I сургуулийн 6г ангийн Э. Хаш-Эрдэнэ, С.Дашдэмбэрэл, Ж. Нандин-Эрдэнэ нар тус тус байр эзэллээ.